8b2c7e6a cacd 4897 b1f6 d3d8d951c37c
GENERAL ENGLISH 2

 

Aysun Uğuş Genel İngilizce

Genel İngilizce konu ve ders metotları aşağıdaki becerileri edindirmeye yöneliktir.

  • Dinleme ve Anlama
  • Okuma ve Anlama
  • Topluluk Önünde Bir Konu Hakkında Konuşma
  • Karşılıklı Konuşma, Diyalog Başlatma ve Geliştirme
  • Yazılı Anlatım, Yazılı İletişim Kurma

Bursa Yabancı Dil Kursu İngilizce seviyesi A (A1-A2), B (B1-B2), C (C1-C2) olmak üzere temel, orta ve ileri düzeyden oluşmaktadır. Her düzey seviyesine göre belli bir program dahilinde ilerleyip tüm Genel İngilizce becerilerini edindirmektedir.

Dinleme ve Anlama (Listening and Comprehension)

Dinlemek, telafuz biçimlerini öğrenmek ve konuşma pratiklerini geliştirmenin temel adımıdır. Aysun Uğuş tarafından dünyanın dört bir yanındaki İngilizce eğitim merkezleri incelenerek yeni interaktif bir model geliştirilmiştir. Dersliklerde hem dinleme, telafuz edindirme, hem dinlediğini anlama ve cevap verme pratikleri yapılmaktadır. Bunun için CD’ler ve görsel- işitsel materyaller kullanılmaktadır. Dinleme etkinlikleri konuşmanın temelini oluşturur. İngilizce Kurslar kapsamında dinleme uygulamaları temel seviyede günlük tanışma, alışveriş ve işyerindeki konuşmaları dinleyip cevap vermekten oluşur. Orta seviye dinleme, diyalog, telefon görüşmeleri, sunumlar gibi konuları içerir. Bursa İngilizce Kursu ileri düzey dinleme alıştırmaları, konferanslar, iş görüşmeleri, toplantılar ve karmaşık metinleri çözebilme becerisini geliştirir.

Okuma ve Anlama (Reading and Comprehension)

Aysun Uğuş tarafından geliştirilen modüller okuma ve anlama becerilerini destekleyen ve geliştiren etkinliklerden oluşmaktadır. Okuma, dinlemeden farklı olarak kelime dağarcığını geliştirmeye yöneliktir. Dinleme dersleri, konuşmaya; okuma dersleri ise kelime dağarcığını arttırmaya yöneliktir. Her seviyede farklı okuma metinleri sözcük yapısını ve cümle kalıplarını kullanma becerisini arttıracak biçimde oluşturulmuştur. Bursa Yabancı Dil Kursu aracılığı ile temel seviyede mesaj, davetiye, e-posta okuma gibi günlük hayata dair okuma alıştırmaları yapılır. Orta ve üst seviyede ise daha uzun metinler, kısa öyküler, makaleler ve raporları okumanın püf noktaları ile okuma alıştırmaları yapılmaktadır. aysunugus.com.tr sitesinde seviyeye göre ders içeriklerini bulabilirsiniz.

 

Karşılıklı Konuşma, Topluluk Önünde Konuşma (Speaking)

Genel İngilizce derslerinde günlük diyalog kurmak ve konuşma becerisini geliştirmek için çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bireysel konuşma pratikleri, ikili çalışma ve grup çalışmaları ile zenginleştirilen dil ve anlatım dersleri kısa zamanda cesaretle İngilizce konuşmayı sağlamaktadır. Aysun Uğuş kurumlarının özel olarak hazırladığı CD’ler, videolar ve karşılıklı alıştırmalar ile konuşma pratiği pekiştirilmektedir. İngilizce Kurslar temel seviye, yeni insanlarla tanışma, konuşma pratikleri, orta ve ileri seviye kendiniz, aileniz, işiniz, yaşadığınız yeri tanıtma ve bir konuyu anlatabilme pratiklerini içermektedir. Bursa İngilizce Kursu teorik ve pratik dersleri etkileşimlidir.

 

Yazılı Anlatım, Yazılı İletişim Kurma (Writing)

İngilizce Kurslar kapsamında örnek metinler üzerinden cümle kalıpları ve paragraf oluşturma gibi konular çalışılarak bir metnin kurgusunu tasarlama etkinlikleri yapılmaktadır. Bursa İngilizce Kursu bireysel ve ortak alıştırmalar ile yazma becerisi geliştirmek için kurgusal ipuçları verilmektedir. Başlangıç seviyeden ileri seviyeye kadar her düzeyde yazı yazma pratikleri geliştirilmektedir. Mesaj, e-posta, deneme, rapor vs. yazma pratiklerinin detaylarını aysunugus.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Bursa Yabancı Dil Kursu olarak yıllardır interaktif ve öğrenen merkezli uygulamalar sayesinde binlerce başarılı öğrenci yetişmesine katkıda bulunan aysunugus.com.tr kurumunu adrese tıklayarak inceleyiniz.