Aysun Uğuş Bursa İngilizce Kursu

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMELİYİZ? sorusuna gelince. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan İngilizce öğreniyor. Peki sizce neden?

İngilizce 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dili. Yabancı dil olarak ise bir milyara yakın insan İngilizce öğreniyor ya da konuşuyor. Kısacası İngilizce bir dünya dili. İngilizce öğrenmek için sayısız sebep var ancak biz yine de birkaçını sayalım. En sade haliyle neden İngilizce öğrenmeliyiz sorusunun cevabı:

İngilizce öğrenmek kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri.

EĞİTİMDE İNGİLİZCE

İngilizce tartışmasız eğitimin dili. Dünyanın en itibarlı okulları İngilizce eğitim veriyor. Dünyanın en tanınmış akademik dergileri İngilizce yayın yapıyor. En yeni, en güncel kitaplar her konuda İngilizce olarak basılıyor. Yani yeni beceriler kazanmak, yeni bilgiye erişmek için İngilizce şart. Dahası günümüzün en büyük bilgi kaynağı olan internette temel kaynaklar İngilizce. Mesela Vikipedi’de 4.4 milyon tane İngilizce makale var.

İŞ DÜNYASINDA İNGİLİZCE

Eğitim de olduğu gibi iş dünyasının dili de İngilizce. İngilizce bilen çaycı ilanlarının gelmesi yakındır. Sürekli küreselleşen, ticarette sınırların kalktığı bir dünyada iletişimin aracı dili İngilizce. Uluslararası konferanslar, fuarlar, sergiler, iş toplantıları da İngilizce. İngilizce iş hayatında mesafe kat etmenin, kariyerinizde yol almanın temel taşlarından biri çünkü hem iş bağlamında öğrenmeyi hem de farklı diller arası iletişimi mümkün kılıyor. Eğer mesleki yeterliliklerinizin yanı sıra iyi seviyede İngilizce biliyorsanız çok uluslu şirketlerde ya da ülke dışında çalışmak gibi seçenekleriniz var.

SANAT, KÜLTÜR VE EĞLENCE DÜNYASINDA İNGİLİZCE

İngilizce sanat, kültür ve eğlencenin dili aynı zamanda. İster Hollywood ister Bollywood sevin, dünya sinemalarında en çok ilgi gören filmlerin çoğu İngilizce. Dahası İngilizce pek çok kaliteli dizi var. Üniversite yıllarında Lost, How I Met Your Mother, Friends, Dexter, Breaking Bad, Big Bang Theory ya da Avatar izlemeyen çok az insan tanıyorum.

İngilizce sizi küresel bir vatandaş yapıyor. Kendi ülkenizin sınırlarını aşıp dünya konjonktürünü görmenize imkân tanıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce, yeni ülkelere ve kültürlere köprünüz oluyor.

SÖZÜN ÖZÜ

İngilizce öğrenin; öğrenmenin ve iletişimin dayanılmaz hazzını yaşayın. Pişman olmayacaksınız!

Aysun Uğuş Yabancı Dil Eğitim Merkezi ile sizde kısa sürede İngilizce konuşmaya başlayın! Hemen kayıt olmak için bizi arayın.

Leave a Comment