601b9f5255428516c818ede7 1
YÖKDİL

YÖKDİL Nedir?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı anlamına gelen YÖKDİL, yılda iki ya da üç kez yapılan sınavdır. YÖKDİL, Anadolu Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen bir sınav olup adayların uzman oldukları alanda yabancı dil yeterliliklerini gösterir. YÖKDİL sınavı; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olarak 3 farklı grupta yapılan bir sınav. Adaylar bu alanlardan birini seçerek sınava girer.

YÖKDİL sınavı, 180 dakika – 80 soru şeklinde hazırlanır. Adaylar yılda iki ya da üç kez yapılan bu sınava hazırlanırken YÖKDİL soru tipleri araştırması yapar, aynı mantıkla hazırlanmış YÖKDİL soru bankası ya da doğrudan YÖKDİL çıkmış sınav soruları çözer. YÖKDİL, çok iyi hazırlanarak girilmesi gereken bir sınavdır. Soru tiplerini bilmek, sorulardaki ipuçlarını yakalamak, zamanı iyi değerlendirmek ve çok fazla soru çözmek gerekir.

YÖKDİL kursları bu anlamda profesyonel rehberlik hizmeti vermektedir. Aysun Uğuş dil eğitim merkezi olarak bizler de YÖKDİL online kurs ve yüz yüze eğitimle adayların yabancı dilsınavından başarılı olmasına yardımcı olmaktayız.

YÖKDİL Sınavın Nasıl Hazırlanır?

YÖKDİL sınavı lisansüstü eğitim programları için elzem bir konu. Yabancı dil yeterliliğini kanıtlamak amacıyla bu sınava girmek zorunda olanlar profesyonel destek alarak YÖKDİL kursları ile sınava hazırlanıyor. YÖKDİL online kurs ve yüz yüze eğitimler sınav odaklı bir program hazırladığından adaylar çok fazla soru tipi görme şansı elde ediyor, kaynaklardan yararlanıyor, zamanı etkili kullanmayı öğreniyor.

YÖKDİL sınavına evde hazırlanmak mümkün mü? Elbette mümkün ancak uzun vadede yani sınava kadar olan süreçte aynı disiplini sürdürmek, yüksek motivasyonla kalmak çok zor. YÖKDİL kursları, adayların sınav odağından çıkmasını önlüyor, disiplinli bir programla ve motivasyonla sınava yönelik sıkı bir çalışma sürdürüyor. Aysun Uğuş Dil Eğitim Merkezimiz ile gerek yüz yüze gerekse online YÖKDİL kursları ile adayların yabancı dil sınavından geçer notu alabilmesi ve akademik dil becerisini geliştirmesi için çok yönlü bir eğitim uyguluyoruz. YÖKDİL kursu fiyatları ve donanımlı eğitim programımızla bugüne kadar binlerce öğrencinin sınavda başarılı sonuçlar almasına yardımcı olduk. Şimdi hedefimiz 2021 YÖKDİL sınavlarında aynı başarıyı sürdürmek.

YÖKDİL Kurslarının Etkileri

YÖKDİL sınavı için neden kursa gitmelisiniz? İşte basit ama etkili nedenler;

  • YÖKDİL sınavı akademik kariyer için bir noktada zorunluluktur. Sene kaybetmek istemiyorsanız YÖKDİL kurs programlarına kaydolmalısınız.
  • Sınava hazırlanırken etrafınızda sizin gibi sınava hazırlanan diğer adayları görmek motivasyonunuzu yükseltir, sınav modundan çıkmanızı önler.
  • YÖKDİL lisansüstü eğitimin önündeki korkulu rüyadır. Bu aşama ne kadar erken geçilirse o kadar hızlı adımlar atılır. Vakit ve motivasyon kaybını önlemede YÖKDİL kursları etkili rol oynar.
  • YÖKDİL gibi önemli bir sınava hazırlanırken bu sınavla ilgili yıllarca eğitim veren ve tüm soru tiplerini bilen eğitmenlerden destek almak her zaman birkaç adım önde olmayı sağlar. Bu nedenle yüz yüze ya da online YÖKDİL kursları adaylar için avantajdır.
  • YÖKDİL kursları düzenli olarak sınav yapar ve adayların gerçek sınava hazırlanmasınısağlar. Zaman ve stres yönetimi açısından kurs sınavları adayları destekler.

Aysun Uğuş YÖKDİL Programları

Aysun Uğuş Dil Eğitim Merkezi, Bursa İngilizce kursu dendiğinde akla gelen ilk merkezlerden biridir. Bursa’da YÖKDİL kursu hizmeti de veren merkezimiz, bugüne kadar binlerce kişinin yabancı dil öğrenmesini sağlamış, akademik yolculuklarında adayların yolunu açmıştır. Aysun Uğuş YÖKDİL eğitimi çok yönlü bir programla hazırlanır. Öğrencilerin konu eksiğinin olmamasına özen gösteren eğitmenlerimiz; öğrencilerimizin sınavla ilgili tüm bilgilere erişmesi, çıkmış soru ve yeni soru tiplerini görmesine yardımcı olur. Aysun Uğuş YÖKDİL kursları iki farklı şekilde verilir. Yüz yüze eğitim ve online YÖKDİL kursu şeklinde. Her iki kurs programı da adayların programına göre ayarlanır ve eksiksiz sürdürülür. Adaylar, sınav programlarımızdan yararlanırken endişelerinden, yabancı dil önyargısından kurtulur, yüksek bir motivasyonla sınava girer.

YÖKDİL Kursu Fiyatları

2021 YÖKDİL kursu fiyatları için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Yabancı dil kursu fiyatları programın içeriğine göre değişkenlik gösterir. Şeffaf bir fiyat bilgisi için sizleri merkezimize kahve içmeye davet etmek isteriz. Merkezimizi ziyaret ederken eğitim sınıflarımızı gezebilir, eğitmenlerimiz ve yönetimimizle tanışabilirsiniz. Merkezimiz en uygun YÖKDİL kursu fiyatları ile yeni öğrencilerini beklemektedir.

YÖKDİL Sınavı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

YÖKDİL sınavı ile ilgili merak edilen sorular şöyle;

Yökdil sınavı yılda kaç kez yapılır?

YÖKDİL sınavı yılda 2 ya da 3 kez yapılmaktadır.

Yökdil sınavı ne zaman?

2021 YÖKDİL sınav takvimi şöyle: 28 Mart 2021, 29 Ağustos 2021.

Yökdil sınav ücretleri nedir?

2021 YÖKDİL sınav ücreti 145 ₺.

Kimler Yökdil sınavına girebilir?

Lisans eğitimini tamamlamış herkes YÖKDİL sınavına girebilir.

Yökdil puanı kaç yıl geçerli?

Yüksek Lisans ve Doktora için 5 yıl; doçentlik başvurularında ise bir sınırlama yoktur.